براي ديدن تمامي قسمتها بايد عضو شويد.
براي ديدن تمامي قسمتها بايد عضو شويد.
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

الرئيسيةPortal*مكتبة الصورأحدث الصورورودثبت نام

دكتر زهرا رهنورد در گفت‌وگو با قلم‌نيوز

نويسندهپيام
Darkness shadow
moderator
Darkness shadow

تعداد پستها : 284
اعتبار : 130
Registration date : 2009-05-08

دكتر زهرا رهنورد در گفت‌وگو با قلم‌نيوز Empty
پستعنوان: دكتر زهرا رهنورد در گفت‌وگو با قلم‌نيوز   دكتر زهرا رهنورد در گفت‌وگو با قلم‌نيوز Emptyالأربعاء يونيو 24, 2009 2:09 pm

دستگیر نشده‌ام/به وظایف علمی‌ام در دانشگاه ادامه می‌دهم/درکنار مردم،ملتزم به قانون ودرعین حال معترضم
قلم - دکتر زهرا رهنورد با بیان اینکه "دستگیر نشده‌ام و به وظایف علمی‌ام در دانشگاه ادامه می‌دهم و درکنار مردم،ملتزم به قانون و درعین حال معترض هستم"، از اینکه عده زیادی از نخبگان سیاسی و مردم دستگیر شده‌اند، اظهار تاسف کرد و آزادی فوری آنها را خواستار شد.

دکتر زهرا رهنورد، استاد دانشگاه و همسر میرحسین موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار قلم‌نیوز، در سخنانی با رد شایعات اخیر درخصوص دستگیری وی و ممانعت دانشگاه تهران از ورود وی اظهار کرد: کماکان به ایفای وظایف علمی و آموزشی خود در دانشگاه ادامه می‌دهم و تاکنون با ممانعتی در این خصوص مواجه نشده‌ام ولی از اینکه عده زیادی از نخبگان سیاسی و مردم فعال در این عرصه دستگیر شده‌اند، بسیار متاسفم و خواهان آزادی فوری آنها هستم.

وی با بیان اینکه هرگونه اعمال خشونت و ارتکاب رفتارهای قانون‌شکنانه، تحدید حقوق مردم، ایجاد خلل در امور جاری جامعه و رفتارهایی که منجر به گسست سرمایه‌های اجتماعی و تقابل حکومت با مردم و طرفداران کاندیداهای مختلف با هم یا تقابل مردم با مردم می‌شود، پذیرفتنی نیست.

رهنورد اظهار کرد: نباید طوری رفتار شود که گویی در خیابان‌ها حکومت نظامی حاکم شده است.

وی در ادامه گفت: با تمام وجود می‌گویم حاضر نیستم قطره‌ای خون از شهروندی چکیده شود و حاضرم هزاران بار تیرباران می‌شدم اما خشونت و اغتشاش، کام ملت را تلخ نمی‌کرد و مصیبت و ناخرسندی خانواده‌ها و ملت را داغدار و متاثر نمی‌ساخت.

رهنورد بیان کرد: دغدغه ملی و عواطف میهنی و تعهدی که به سرنوشت ملت و آینده کشور و خون‌بهای شهیدان دارم، ایجاب می‌کند که همچنان مصمم و هدفمند در صحنه حاضر باشم و ضمن اعتراض به نتیجه انتخابات، ‌در کنار مردم و از طرق قانونی و روش‌های مسالمت‌آمیز مدنی برای استیفای حقوق مردم انجام وظیفه کنم.

وی در پایان گفت: وفق اصل 27 قانون اساسی، اعتراض به عنوان یک حق پذیرفته شده است و اجتماعات و گردهمایی اعتراض‌آمیز مردم نیاز به اخذ مجوز ندارد "مگر آنکه مخل به مبانی اسلام باشد" لذا حاکمیت باید به حق اعتراض مردم احترام بگذارد، مجاری اعتراض را به رسمیت بشناسد و از حقوق مردم در این زمینه صیانت ورزیده و از هرگونه اعمال خشونت خودداری کند.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

دكتر زهرا رهنورد در گفت‌وگو با قلم‌نيوز
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1