براي ديدن تمامي قسمتها بايد عضو شويد. 
الرئيسيةPortal*مكتبة الصورورودثبت نام

شاطر | 
 

 نامه سرگشاده موسوی، کروبی، خاتمی و ده ها فعال اصلاح طلب به مراجع

اذهب الى الأسفل 
نويسندهپيام
Darkness shadow
moderator
avatar

تعداد پستها : 284
اعتبار : 130
Registration date : 2009-05-08

پستعنوان: نامه سرگشاده موسوی، کروبی، خاتمی و ده ها فعال اصلاح طلب به مراجع   الأحد يوليو 26, 2009 8:11 am

دهها چهره‌‌ی شاخص اصلاح طلب از جمله سيد محمد خاتمی، ميرحسين موسوی و مهدی کروبی در نامه‌ی سرگشاده‌ای به مراجع تقليد، با اشاره سرکوب‌های صورت گرفته بعد از کودتای انتخاباتی، از مراجع خواستند به عنوان ملجأ ملت، در اين موضوع دخالت کنند و به حکومت تذکر دهند که از اتحاذ شيوه‌های قانون‌گريزانه دست بردارد.


بسم الله الرحمن الرحيم

محضر مبارک مراجع عظام تقليد (ادام الله ظلهم)
سلام عليکم

همان‌گونه که استحضار داريد، همزمان با اعلام نتايج دهمين دوره‌ی انتخابات رياست جمهوری، موج وسيعی از دستگيری‌ها از ميان فعالان ستادهای انتخاباتی نامزدهای غيردولتی و شهروندانی که در راهپيمايی‌های مسالمت‌آميز شرکت جسته بودند آغاز شد که در ادامه، با گسترش موج اعتراضات مردمی نسبت به تخلفات گوناگون و گسترده‌ای که در قبل، حين و بعد از انتخابات صورت گرفت، افزايش يافته و هنوز هم ادامه دارد. بازداشت‌های انفرادی و گروهی، از اقشار مختلف اجتماعی از جمله اساتيد دانشگاه‌ها، فعالان سياسی، روزنامه‌نگاران، که بدون صدور مجوزهای قانونی صورت گرفته و همراه با برخوردهای خشونت‌بار و استفاده از شيوه‌های بازجويی که يادآور دوران سياه ستمشاهی است و بسياری از امضاکنندگان اين نامه در آن زمان خود بارها قربانی آن بوده‌اند، به هيچ روی زيبنده‌ی نظام و کشوری که داعيه‌ی برپايی قسط و عدل دارد، نبوده و نخواهد بود و چهره‌ی جمهوری اسلامی را در روح و جان هر ايرانی و نيز انظار جهانيان تيره و تار خواهد کرد.

اسف‌بارتر اينکه دستگاه‌های امنيتی مصرانه در پی اثبات فرضيه‌های خيال‌پردازانه و سراپا اشتباه خود برای معرفی فعالان بعنوان عوامل وابسته به بيگانه و محرکان انقلاب مخملی هستند و از همين رو به شيوه‌های غيرقانونی، غيراخلاقی و غيرشرعی اعتراف‌گيری توسل جسته‌اند. دستگاه‌های تبليغاتی دولتی و به ويژه صدا و سيما نيز در اين پروژه شرکت کرده و با پخش اعتراف‌های نمايشی، سعی در اثبات اين‌گونه اتهامات واهی به حرکتی مردمی دارد که تنها و تنها برای پاسداشت جمهوريت نظام شکل گرفت. اين روزها خانواده‌های نگران و بی‌اطلاع از وضعيت عزيزانشان که تنها جرمشان مشارکت فعال در ستادهای انتخاباتی نامزدهای غيردولتی بوده، در مراجعات مکرر به مراجع قانونی با درهای بسته روبه‌رو می‌شوند. دستگاه‌های ابداع توطئه، اينک کار را به جايی رسانده‌اند که عضويت در ستادهای تبليغاتی را جرمی نابخشودنی می‌نمايانند و اين در حالی است که بارها در بيانات بنيانگذار فقيد جمهوری اسلامی و مسئولان بلندپايه‌ی نظام اين‌گونه فعاليت‌ها مورد تأييد و تشويق قرار گرفته است. به راستی اعمال شکنجه‌های مکرر در مورد کسانی که زير لوای اسلام زندگی می‌کنند، با توسل به کدام اصل قانونی، شرعی و انسانی توجيه‌پذير است؟ و چگونه می‌توان با سکوت در قبال اين همه خشونت و سبعيت، داد از رحمانی بودن نظامی سر داد که شريعت محمدی را راهنمای خويش قرار داده است؟ اين روزها دريافت اخبار نگران‌کننده درباره‌ی سلامت جسمی و روانی بسياری از بازداشت‌شدگان، بر دامنه‌ی نگرانی‌ها افزوده است. اصل زيربنايی برائت و پرهيز از پيش‌داوری (ليس من العدل القضاء علی الثقه بالظن) به آسانی ناديده گرفته می‌شود و پايمال شدن حقوق مصرح در قانون اساسی و قوانين عادی به رويه‌ی جاريه تبديل شده و البته نتيجه‌ای جز توسعه‌ی بی‌اعتمادی و فاصله گرفتن مردم از حاکميت در پی نخواهد داشت. اين سرگردانی‌ها و نگرانی‌ها بر زندگی گروه بزرگی از شهروندان ايرانی سايه افکنده و به واسطه‌ی اتخاذ شيوه‌های غيرقانونی و خودسری عوامل امنيتی از يک سو و عرق ملی و وفاداری به انقلاب اسلامی و عدم تمايل نسبت به استمداد از مراجع بين‌المللی از سوی ديگر، شرايط بسيار دشواری را برای خانواده‌های زندانيان پديد آورده است.

تنها راه برون‌رفت از اين وضعيت، اقدام قاطع و شفاف نسبت به توقف فرايند امنيتی ساختن فضای پس از انتخابات، کوتاه کردن دست عوامل غيرمسئول، آزادی تمامی بازداشت‌شدگان و بازگرداندن روند رسيدگی به اتهامات به مجاری قانونی است. از شما مراجع عظام تقليد بعنوان مرجع و ملجأ ملت شريف ايران می‌خواهيم که پيامدهای زيانبار اتخاذ شيوه‌های قانون‌گريزانه را به دستگاه‌های ذيربط خاطرنشان ساخته و آنان را نسبت به اشاعه‌ی بيدادگری در نظام جمهوری اسلامی برحذر داريد. اين همه، در پرتو کلام امام عدالت که «فليست تصلح الرعيه الا بصلاح الولاه، و لا تصلح الولاه الا باستقامه الرعيه» عرض شد و خداوند سبحان را شاهد و گواه می‌گيريم که جز اصلاح امور اين کشور و ملت به چيز ديگری نمی‌انديشيم.

والسلام عليکم و رحمه الله و برکاته

سيد محمد خاتمی، مهدی کروبی، ميرحسين موسوی ، مرتضی الويری، سيد کاظم اکرمی، رحيم ابوالحسنی، مهناز آذرنيا، احمدی‌پور، جمشيد انصاری، سيد هاشم آقاجری، محسن آرمين، قربان بهزاديان‌نژاد، سعيد بيگدلی، محمد باقريان، محسن بهشتی‌سرشت، بهنام بهلومی، علی باقری، حسن بی‌غم، عليرضا بهشتی‌شيرازی، محمدرضا تاجيک، محمد تقی‌خانی، محسن ترکاشوند، محمدعلی توفيقی، مهدی تحققی، عابد جعفری، سيد محمدرضا حسينی‌بهشتی، سيد عليرضا حسينی‌بهشتی، نجفقلی حبيبی، علی‌محمد حاضری، سيد محمود حسينی، فرهاد درويش سه‌تلانی، عبدالرضا رکن‌الدين افتخاری، محسن رهامی، محمد رحيميان، مسعود روغنی زنجانی، علی زمانی، سعيد سمنانيان، علی ساعی، محمد سلامتی، غلامرضا شاه‌حسينی، محمد شهرستانکی، محمود صادقی، حسين صادقی، عبدالله طوطيان، غلامرضا ظريفيان، محمدرضا ظفرقندی، علی عرب‌مازار يزدی، علی‌اکبر عنايتی، حسن عظيمی، سيد نورمحمد عقيلی، عباس عبدی، محمدرضا علی‌حسينی، فرامرز فلاحی، محمد فرهادی، حسين فروتن، ابوالفضل قديانی، محمدکاظم کوهی، ابوالفضل کزازی، فرشاد مومنی، عباس منوچهری، محمد مقدم، علی محدث، حسين مرتضوی، حميد ميرزاده، کورس نيک‌نيائی، عبدالله ناصری، محمدعلی نجفی، سيد هاشم هدايتی، عباس يزدان‌فر
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي
 
نامه سرگشاده موسوی، کروبی، خاتمی و ده ها فعال اصلاح طلب به مراجع
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1

صلاحيات هذا المنتدى:شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
 ::  اخبار :: ايران-
پرش به: