براي ديدن تمامي قسمتها بايد عضو شويد. 
الرئيسيةPortal*مكتبة الصورورودثبت نام

شاطر | 
 

 سخنان مهم ميرحسين موسوي در جمع فرهنگيان :

اذهب الى الأسفل 
نويسندهپيام
Darkness shadow
moderator
avatar

تعداد پستها : 284
اعتبار : 130
Registration date : 2009-05-08

پستعنوان: سخنان مهم ميرحسين موسوي در جمع فرهنگيان :   الثلاثاء يوليو 28, 2009 7:07 am

سخنان مهم ميرحسين موسوي در جمع فرهنگيان :

مردم از چنين جنايت هايي نخواهند گذشت

قلم - ميرحسين موسوي با تبريك اعياد پيش رو، هر يك از اين فرصت‌ها را به عنوان نعمتي دانست كه خداوند براي نهضت سبز قرار داده است تا از آن خوب استفاده كند.

به گزارش خبرنگار قلم نيوز، مهندس ميرحسين موسوي در ديدار با اعضاي تشكل‌هاي معلمان و فرهنگيان در انجمن اسلامي معلمان ايران با تبريك ماه شعبان و اعياد اين ماه، اين فرصت‌ها را نعمتي براي نهضت سبزخواند تا از آن خوب استفاده كند و گفت: اين مهم‌ترين مساله است كه شبكه عظيم اجتماعي و سبزي كه در سراسر كشور ايجاد شده است، اگر هوشيار باشد كه هست، بايد از تمام اين مناسبت‌ها با استفاده از خلاقيت خود استفاده كند.

وي با اشاره به اينكه اين مناسبت‌ها زياد هستند يادآور شد: ما مي‌توانيم هر روز برنامه‌اي براي روشنگري و پيگيري اهداف بلند نهضت بزرگ سبز داشته باشيم.

موسوي در ادامه درباره سخنان يكي از اعضاي حاضر مبني بر اينكه جريان حاكم بعد از انتخابات غافلگير شد و فقط تا زمان انتخابات براي خود برنامه ريزي كرده بود، گفت: فكر مي‌كنم اين غافلگيري به چند هفته پيش از انتخابات برمي‌گردد زيرا تمام تلاش آنها در جهتي بود كه مردم در انتخابات شركت نكنند.

وي با اشاره به عملكرد رسانه ملي و ديگر رسانه‌هاي دولتي نسبت به دوره‌هاي قبل رياست‌جمهوري، تلاش آنها را در جهت حضور عده قليلي در انتخابات دانست و بيان كرد: آنها فكر نمي‌كردند كه در مدت كوتاهي چنين موج عظيمي ايجاد شود براي همين غافلگير شدند و طرح‌هايشان ناشيانه اجرا شد و خلل و فرج بسيار زيادي داشت و آنها قدرت مردم را به درستي تخمين نزدند و عمق جريان را به درستي درك نكردند. دليل برانگيختگي و حضور مردم در خيابان‌ها را درك نكردند در نتيجه كشور و خودشان را با مشكل مواجه كردند.

ميرحسين با بيان اينكه مطالبي كه قبل از انتخابات، مطرح و بر آن تاكيد كرده است چيزي نبوده جز درخواست‌هاي معمولي ذكر شده در قانون اساسي كه مغفول مانده و كنار گذاشته شده بود افزود: ما بخش‌هاي اندكي از قانون اساسي را اجرا كرده‌ايم. قسمتي از آن را خوانده‌ايم آن هم بر اساس منافع گروهي و جناحي و آن بخشي كه به نفع ما نبوده، كنار گذاشته‌ايم.

وي با بيان اينكه جز حقوق مصرح در قانون اساسي چيز ديگري نگفته است، بيان كرد: ما گفتيم شعار مردم در ابتداي انقلاب اين بود "در بهار آزادي جاي شهدا خالي؟"، حرف ما اين است كه اين آزادي كجاست؟ مگر مردم به خاطر اين آزادي به صحنه نيامدند و 22 بهمن 57 راهپيمايي‌هاي ميليوني در سراسر كشور انجام نشد و شعار آزادي سر ندادند؟ مردم دنبال آزادي بودند، الان اين آزادي كجاست؟

موسوي با اشاره به مغفول ماندن بخشي از حقوق مردم و كرامت انساني زن‌ها، آزادي سخن، انديشه و گفت‌وگو و هويت ملي ما و طرح آنها در انتخابات بيان كرد: طبيعي است كه اين سخنان از دل مردم برخاسته بود كه به آنها بازگشت و موج ايجاد كرد و آينده اين حركت هم بستگي به اين دارد كه ما تا چه اندازه اين شعارها را ببينيم و پايبند به آنها بمانيم و حاضر باشيم هزينه اين پايبندي را بپذيريم.

ميرحسين در ادامه درباره هويت ساختارشكنان گفت: متهم مي‌كنند كه شما ساختارشكن هستيد و از ساختارشكني استفاده مي‌كنيد، ما مي‌خواهيم بگوييم ما دنبال ساختارهاي واقعي برآمده از دل مردم و قانون اساسي هستيم. شما ساختارشكن هستيد. با بررسي جريانات يك نمونه از دستگيري‌ها از ابتدا تا انتهاي آن مي‌توانيد ببينيد چه كساني ساختارشكن هستند. لزومي ندارد ما صدها جنايت و تيراندازي و لباس شخصي را ببينيم، فقط كافيست آقايان يك نمونه مثلا پرونده همين روح الاميني، اعرابي يا آقاسلطان را مورد بررسي قرار دهند، خواهند ديد كه تا چه اندازه ساختارشكني در مجموعه نظام صورت گرفته است و اين به آنچه ما از جمهوري اسلامي و نظام انتظار داشتيم، هيچ شباهتي ندارد.

وي با بيان اينكه ما چنين نظامي را نمي‌خواستيم گفت: آيا ما نظامي را مي‌خواستيم كه افرادي شبانه بريزند و خانه‌هاي دانشجويان و مردم را ويران و ماشين‌هاي آنها را تخريب كنند؟ و بعد همه ارگان‌هاي موجود از وزارت اطلاعات تا بسيج بگويند اين‌ها به ما ربطي ندارند؛ اين‌ها از كجا آمده‌اند آيا از كره مريخ آمده‌اند؟ وقتي قتلي رخ مي‌دهد، متهم هر كجا باشد آقايان آنقدر قوي هستند كه ردش را بگيرند، آن‌وقت ده‌ها و صدها نفري كه اين جنايت‌ها را مرتكب شده‌اند را نمي‌توانند شناسايي كنند؟ چه كسي اين را باور مي‌كند؟ آيا اين به معناي متهم كردن كل نظام به دروغگويي نيست؟

موسوي در ادامه با اشاره گسترش پوستر دروغ ممنوع در سطح كشور گفت: مردم متوجه شدند كه يك دروغ بزرگ پشت اين جريانات هست كه اين همان ساختارشكني و روي گرداندن از قانون اساسي و همه آرمان‌ها و ايده‌آل‌هايي بود كه نظام ما و مردم به آن پايبند بودند. الان هم نظام هيچ چاره‌اي ندارد كه به آنها (آرمان‌ها، ساختارها و قانون اساسي) بازگردد و به نظر من اگر برنگردد مردم آن را برخواهند گرداند و مردم خود از راهي كه آمده‌اند باز نخواهند گشت.

وي ادامه داد: غافلگيري ديگري كه براي آقايان اتفاق افتاد اين بود كه تصور مي‌كردند با چند حركت بعد از 22 خرداد مردم به خانه‌هاي خود بازخواهند گشت اما همين كه ملتي با اين گستردگي و با اين همه هزينه‌هاي بسيار بيش از 40 روز در خيابانهاست نشان‌دهنده عمق اين جريان است؛ بعد آقايان ذهنيتشان را داده‌اند به اينكه دو گروه خارج كشور بودند و تماس با سفارتخانه موضوع را حل مي‌كند، اينها تصور مي‌كردند كه احزاب اين جريان را هدايت مي‌كنند براي همين شخصيت‌ها و سران احزاب را دستگير كردند و تمام تلاش خود را براي اعتراف‌گيري به كار بردند.

موسوي در ادامه با اشاره به اظهارات آيت‌الله جنتي مبني بر اينكه كه اعترافات دارد گرفته مي‌شود گفت: آيا يك روحاني و مجتهد كه اصولي دارد مي‌تواند اين حرف را بزند؟ اعتراف گرفتن داشتيم در اسلام؟ ما آدم‌هاي كم سوادي هستيم شما كه باسواد هستيد بياييد شرح دهيد كجاي اسلام، كجاي قرآن و كتب فقهي ما روي مساله اعتراف كردن تكيه كرده‌اند؟ ما هر چه از حضرت علي (ع) شنيده‌ايم، بر عكس اين بود، در جهت تبرئه مردم بود و در اين جهت بود كه مردم عليه خود حرفي نزنند.

وي با يادآوري اينكه اين شيوه‌ها نتيجه‌اي در بر ندارد افزود: زيرا اين حركت مردم به شكل هرمي تنظيم نشده است بلكه به صورت يك شبكه گسترده در حال سير بود كه به همه خانواده‌ها نفوذ كرده بود و راز بقاي اين نهضت هم همين است و هر حركتي در آينده هم بايد به اين سمت برود كه نمي‌شود يك حركت گسترده مردمي را در قالب يك تشكل كلاسيك مختصر كرد و كاهش داد. اين يك خطر براي اين حركت در آينده است.

موسوي با بيان اينكه هر چه افراد را بازداشت كردند اين حركت گسترده‌تر شد، گفت: قدرت اين حركت از گسترش آگاهي‌هاست و بايد آن را پاس بداريم و عميق‌تر كنيم.

وي با اشاره به اينكه عده‌اي به دولت حاكم راي دادند، بيان كرد: بايد آگاهي را در ميان اين افراد گسترش دهيم و روش دولت تعيين كردن و وزير عوض كردن و سياست‌هاي اقتصادي و ماجراجويي سياست‌خارجي دولت حاكم را به آنها يادآور شويم.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي
Darkness shadow
moderator
avatar

تعداد پستها : 284
اعتبار : 130
Registration date : 2009-05-08

پستعنوان: رد: سخنان مهم ميرحسين موسوي در جمع فرهنگيان :   الثلاثاء يوليو 28, 2009 7:07 am

موسوي در ادامه بر لزوم فراگير بودن شعارها تاكيد كرد و با اشاره به فراگير شدن نماد سبز ميان همه ايرانيان و همبستگي حاصل از اين نماد كه با هم بودن را نشان مي‌داد، گفت: بايد شعاري مطرح كنيم كه گستردگي آن بتواند ايرانيان داخل و خارج كشور را دربرگيرد و بر اساس آن، حركتمان را تنظيم كنيم. آنچه من پيشنهاد مي‌كنم، ايستادن بر قانون اساسي از زاويه زنده كردن اصول مغفولي است كه مهم‌ترين آن آزاديهاست.

وي با اشاره به اصل آزادي برگزاري اجتماعات به درخواست خودش و مهدي كروبي براي برگزاري مراسم يابود شهداي وقايع اخير در مصلي تهران اشاره كرد و گفت: با اين كار دولت را در معرض امتحان قرار داديم؛ ما نمي‌خواهيم كاري كنيم، سخنراني هم نداريم، فقط مي‌خواهيم از مصلايي كه با هزينه‌هاي صدها ميليارد توماني ساخته شده، يك استفاده‌اي كنيم، همان 13 ميليوني كه شما مي‌گوييد، اين‌ها هم حقي دارند نسبت به اين مصلي و از پول آنها ساخته شده و از بودجه عمومي صرف شده است و متعلق به آنها هم هست، اجازه دهيد ما جمع شويم و فقط قرآن بخوانيم، قرآن بخوانيم .

موسوي در ادامه با يادآوري اينكه قانون اساسي مي‌تواند مثل رنگ سبز ما باشد و پيوند دهنده ما باشد، افزود: بايد توجه كنيم كه براي ادامه اين حركت - كه براي احياي ارزش‌هاي اصلي انقلاب اسلامي و ارزش‌هايي است كه مردم به‌خاطر آن هزاران شهيد دادند- مجبوريم كه به قانون اساسي تكيه كنيم و از آن دفاع كنيم و آن را شعار اصلي خود قرار دهيم.

وي با اشاره به اينكه قانون اساسي بر هويت ملي تاكيد دارد، از اين موضوع كه بسياري از اصول قانون اساسي كه مي‌تواند مقوم اين هويت باشد به تهديد تبديل شده است، گفت: تكيه بر هويت ايراني بسيار كارساز است و اين هويت ايراني جداي از هويت اسلامي نيست اما غفلتي در اين زمينه صورت گرفته است.

موسوي با اشاره به تكرار فرياد "ايران"، "ايران" در يكي از سفرهايش، تاكيد بر اين هويت ملي و ايران را ندايي خواند كه به ايرانيان خارج از كشور نيز رسيد.

وي با اشاره به اينكه حضرت امام (ره) نيز در ابتداي انقلاب تلاش در جمع كردن همه اقليت‌ها و قوميت‌ها تحت نام ايران داشتند، گفت: وسعت ملتي كه تعريف كرده بوديم به حدي بود كه همه مردم در آن مي‌گنجيدند و بر اساس همين ديد هم بود كه اقليت‌ها به مجلس راه يافتند.

ميرحسين به رسميت شناخته شدن حقوق اقليت در كنار حقوق اكثريت را متاثر از يك گفتمان بسيار مترقي خواند كه همه ما را با هم و اقليت‌ها و قوميت‌ها را با ما و شيعه و سني را با هم جمع مي‌كرد.

موسوي در ادامه قتل‌ها و دستگيري‌هاي رخ داده را فاجعه خواند و گفت: ما چنين چيزي را حتي قبل از انقلاب هم شاهد نبودند. به كساني كه چنين جناياتي را مرتكب مي‌شوند يادآور مي‌شوم كه مردم، آنهايي را كه قبل از انقلاب مرتكب جنايت شدند به ياد داشتند و آنها را به سزاي عملشان رساندند؛ مردم از چنين جنايت‌هايي نخواهند گذشت. چطور مي‌شود يك فردي علاقه‌مند به انقلاب، اسلام و كشور حتي يك آدم گناهكار به زندان وارد شود و بعد جنازه او بيرون آيد؟ مگر ما پيرو امام علي (ع) نيستم؟ مگر توصيه‌هاي ايشان را درباره ابن ملجم نشنيده‌ايم؟ مگر درباره عدالت اسلامي صحبت نكرده‌ايم؟

به گزارش قلم‌نيوز، وي افزود: مگر اين وضعيت قابل تحمل است؟ چطور سران كشور ما فرياد نمي‌كشند و از اين فجايع گريه نمي‌كنند؟ نمي‌بينند اينها را لمس نمي‌كنند. اينها همه كشور را سياه مي‌كنند. اينها دل همه ما را سياه مي‌كنند، اگر ما سكوت كنيم همه ما را ويران مي‌كند و همه ما را به جهنم مي‌برد. من نسبت به اين اعتراض‌ها خوشحالم زيرا اين اعتراض‌ها نشاندهنده سلامت ملت ماست مردم ما راضي به جنايت نيستند؛ راضي به اينكه افراد جاني پيدا شوند و به خانه‌ها و ماشين‌هاي مردم حمله كنند، نيستند؛ اين عدم رضايت نشاندهنده زنده بودن ملت ماست و كساني كه در مسووليت هستند بدانند كه اگر ملتي طاقت مخالفت با جنايت‌ها را دارند بايد در كنار اين ملت و مدافع آنها باشند.

موسوي در ادامه با بيان اينكه كشور نمي‌تواند تبديل به يك زندان شود كه 70 ميليون نفر در آن زنداني شوند، به اصل تفكيك قوا اشاره كرد و گفت: يقين دارم قوه قضاييه نمي‌تواند و حق ندارد به بسياري از اين زندان‌ها سر بزند و اطلاعات بگيرد.

وي با طرح اين سوال كه آيا در حال حاضر قوه قضاييه مستقل داريم، بيان كرد: آيا قوه قضاييه مي‌تواند پرونده همين روح‌الاميني را بررسي كند، الان مي‌گويند مريض شده و مننژيت گرفته است، قوه قضاييه بررسي كند ببيند دندان‌هاي وي به چه دليل شكسته است؟ آيا زمين خورده است يا كارهاي ديگري صورت گرفته است. چنين قوه قضاييه‌اي كشور ما را نجات مي‌دهد و به نفع كشور و همه ماست كه چنين كاري انجام دهد.

موسوي در ادامه توضيح داد كه براي اين روح‌الاميني را مثال زد كه همه چيز درباره او روشن است، محاسن هم داشته، مذهبي و بسيجي هم بوده است و بعد به اين سيل عظيم و موج سبز پيوسته و شاهدان همه مي‌گويند كه او، زنده دستگير شده است و بعد در زندان، جنازه‌اش را تحويل داده‌اند.

وي با اشاره به نام امير جوادي كه سايت‌ها به تازگي نام وي را به عنوان يكي از شهداي وقايع اخير عنوان كرده‌اند با تاسف بيان كرد: ما همه مسلمانيم، حداقل جوانمردي اين است كه اگر اينها را كشته‌ايد، آنها اذيت شده‌اند و زجركشيده‌اند، لااقل جنازه‌هاي آنها را بدهيد و به خانواده‌هاي آنها برسيد. آن دسته از افرادي كه شناخته شده نيستد چه؟ آنهايي كه شهرستاني هستند چه مي‌شوند؟ اينها را برگردانيد به خانواده‌هايشان. چرا اينقدر مردم را آزار مي‌دهيد؟ چرا مردم را عصبي مي‌كنيد؟ چرا مردم را تحقير مي‌كنيد؟ مردم حق دارند از قبر فرزندان خود خبر داشته باشند.

ميرحسين موسوي تاكيد كرد كه اين مشكلات جز با بازگشت به اصول انقلاب و قانون اساسي حل نخواهد شد و ما بيش از هر زمان ديگري نياز داريم تا به ارزش‌ها و آرمان‌هاي ابتداي انقلاب و ديدگاه‌هاي حضرت امام (ره) رجوع كنيم. اين به نفع همه ما و آخرت ماست.

وي ، شورش خياباني خواندن حركت‌هاي مردمي را ناشي از اشتباه جريان حاكم در درك حركت مردم خواند و اينكه آنها فكر كردند با ايجاد حالت امنيتي و بهم‌زدن اجتماعات، حركت مردم جمع خواهد شد.

موسوي با اشاره به حافظه تاريخي و جمعي مردم يادآور شد كه اين‌طور نيست كه چند ماه بگذرد و مردم همه چيز را فراموش كنند و همه چيز حل شود.

وي در پايان سخنان خود با يادآوري اينكه "نمي‌شود سر مردم را شيره ماليد" بيان كرد: خداوند توفيق دهد كه همه به راه اسلام و انقلاب برگرديم
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي
 
سخنان مهم ميرحسين موسوي در جمع فرهنگيان :
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1

صلاحيات هذا المنتدى:شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
 ::  اخبار :: ايران-
پرش به: